top of page

MIAMI’DE TURKISH PAVILION KURULACAK

Mücevher İhracatçıları Birliği, sektörümüzün en önemli ihracat pazarı olan ABD’ye yönelik önemli bir girişimde bulundu. 13 - 15 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan JIS Spring Miami’de ‘’Turkish Pavilionu’’ kurulacak. Ayrıca bu organizasyona yönelik olarak alım heyeti programı tertiplenecek.


Mücevher İhracatçıları Birliği önemli bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Sektörümüzün en önemli ihracat pazarı konumuna yükselen Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde 13-15 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan JIS Spring Show’da milli katılım organizasyonu kapsamında ‘’Turkish Pavilionu’’ kurulacak. Özellikle Kuzey ve Güney Amerika’dan çok sayıda mücevher endüstrisi mensubunun ziyaret etmesinin beklendiği fuar süresince, Türk katılımcı firmalarımız bölgelerinin en güçlü altın takı, pırlantalı takı ve gümüş satın almacıları ile bir araya gelecekler.


Florida'daki Miami Beach Kongre Merkezi'nde yapılacak olan organizasyon milli katlım organizasyonu kapsamında değerlendirilecek. Katılım destekleri ile ilgili detaylar ise şu şekilde:

Stantlar: 9,29m2 (Tüm stantlar köşe stant çift cephelidir.)

Katılım bedeli: Metrekare başına 1.950 USD’dir

Devlet teşviki: Metrekare başına 16.290 TL’dir.


Buna göre katılım sağlayacak üyelerimiz anahtar teslim 18.115 USD ödeyecekler, karşılığında toplam 151.334 TL (yaklaşık 11.103 USD) devlet desteği alacaklardır. Bu durumda katılacak firmalar fuar katılımlarını yaklaşık 7.000 USD ye getirmiş olacaklar. Ayrıca Türk pavilyonunda katılan firmalara birliğimiz fuar süresince Intercontinental Miami Otel’de 4 gece 2 kişilik odada konaklama sağlayacak.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN