top of page

İşçilik Fiyatlarında Milyemler Artmalı ya da Dolara Dönülmeli

Eren Has Group Genel Müdürü Nurettin Özmen: “2022 yılında altın fiyatlarında tam bir istikrar yaşandı. Artık piyasa istikrara doydu diyebiliriz. Kuyum üreticisinin milyem bazlı işçilik fiyatlarının üretim maliyetlerinin altında kaldığını görüyoruz. Ya işçilik fiyatlarında milyemler artacak ya da milyem yerine dolara endeksli bir işçilik fiyatı gündeme gelecek.”

2022 kuyumculuk sektörünün altın yılı olarak tarihe geçti. Altın fiyatlarındaki istikrar, dövizin son 5-6 aydır sabit kalması, özellikle altına yatırım yapmak isteyen ve altın takı almak isteyenleri güvenli liman altına yönlendirdi. Eren Has Group Kıymetli Madenler; son derece başarılı bir iş yılını geride bıraktı. EHG Genel Müdürü Nurettin Özmen; son 15 yıllık döneme bakıldığında 2022 yılının gerçek anlamda kuyumculuk sektörünün altın yılı olduğunu, ortaya çıkan fiyat istikrarının ve enflasyona göre altın fiyatlarının oldukça aşağıda kalmasının ciddi bir hareketlilik ortaya çıkardığını söyledi.Ne yazık ki altın ithalatında yaşanan ağır mevzuatların sonucunda altının ekran fiyatı ile fiziki fiyatı arasında kilo bazında yaklaşık 10 bin ile 12 bin TL arasında fiyat farkı oluştuğunu kaydeden Nurettin Özmen; “Daha önceki yıllarda bu makas; 1000 TL 2000 TL’ye kadar geriliyordu. Altına yoğun bir ilgi oldu. Altın fiyatları bugün yarın artacak diye bir algı oluştu. Yıl içinde tüm taleplere net yanıtlar verdik. Ortaya çıkan makasın sorumlusu değerli maden firmaları değildir. Bence sektörümüzün en önemli sorunu altın ithalatının kolaylaştırılması ve yurtdışı ile yurtiçi altın fiyatlarının farkının ortadan kalkmasıdır” diye konuştu.


Şartlar oluşursa tekrar Dubai’de EHG ofisi açabiliriz

EHG Genel Müdürü Nurettin Özmen; daha önceki yıllarda EHG’nin Dubai’de ofisi bulunduğunu hatırlattı ve şartların tekrar oluşmasıyla, bazı koşulların ortaya çıkmasıyla tekrar EHG’nin Dubai ofisinin açılabileceğini söyledi.


EHG 50 kişilik dev kadrosuyla yılları geride bırakıyor

EHG’nin genç ve dinamik kadrosuyla sektörümüze etkin hizmet sunmaya, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam ettiğini kaydeden Nurettin Özmen; EHG’nin 2022 yılında müşteri sayısını arttırdığını, her yıl daha fazla yabancı sektör mensubunun Türkiye’deki ticaretinde aracı kurum olarak EHG kalitesini tercih ettiğini dile getirdi.


Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page