top of page

Roberto Coin

Dünyanın önde gelen mücevher tasarımcılarından biri olan Roberto Coin’in tasarımları lüks, stil ve zarafeti temsil eder. Roberto Coin takılarının her bir parçasında yer alan yaratıcılık, kalite ve tasarım gerçekten hayranlık uyandırıyor. Bu seçkin markanın yanı sıra tasarımcının kendisi Roberto Coin hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin...


Roberto Coin kimdir?

Roberto Coin, İtalya’nın Vicenza kentinde yaşayan ünlü bir lüks İtalyan mücevher tasarımcısıdır. Tasarımları Michelle Obama, Oprah, Laura Linney, Sophia Vergara ve Kate McKinnon gibi moda ikonları ve ünlüler tarafından tercih ediliyor. Böyle dünyaca ünlü bir başarı ile, Roberto Coin’in her zaman lüks mücevher işinde olmadığını öğrenmek sizi şaşırtabilir.


25 Temmuz 1944’te İtalya’nın Venedik kentinde doğan Roberto Coin, kariyerine otelcilik sektöründe başladı. Küçük yaşta babasını kaybeden Coin, otel ticaretini öğrenmek için İsviçre’de yatılı okula gönderilir. L’Ecole Hotelier de Lausanne’den mezun olduktan sonra, İngiltere’ye taşınır ve bir yıl Guernsey Adası’ndaki prestijli bir otelde müdür yardımcısı olarak çalışır. Roberto oradan bir kafe ve ardından bir restoran satın alır. 24 yaşında bir otel satın almak için kredi alır ve saygın bir Channel Island otelcisi olur.

32 yaşına geldiğinde Roberto Coin, bir otelci olarak başarılı kariyerini bırakmaya karar verir. Tüm eşyalarını satar ve mücevher tasarımına olan tutkusunu sürdürmek için İtalya’ya döner. Konaklama endüstrisinde kazandığı beceriler, kuyumculuk işine girerken şüphesiz ona avantaj sağlamıştır.


Roberto Coin Marka Tarihi

Roberto Coin markasının zengin bir geçmişi vardır. Roberto Coin, tutkusunun peşinden gitmek için İtalya’ya döndükten sonra Vicenza’ya yerleşir ve İtalyan ustalardan mücevher imalat zanaatını öğrenmeye başlar. 1977’de Roberto Coin, kendi adını taşıyan şirketini Vicenza’da kurar ve öncelikle diğer markalar için 18 ayar altın takı üretmeye başlar.


Vicenza, Roberto Coin’in mağaza açması için mükemmel bir yerdir. “Altın Şehri” olarak bilinen Vicenza, altın takılarda dünya lideri ve İtalya’nın 18 ayar altın takı endüstrisinin kalbidir. 700 yılı aşkın kuyumculuk geleneğiyle, tüm İtalyan kuyumcularının yaklaşık üçte biri bu şehirden geliyor. Koleksiyonlarının bir çoğunun da kanıtladığı gibi, Coin, İtalya’nın yanı sıra Vicenza’dan da sonsuz bir şekilde ilham alıyor. Bugün hala markanın tüm parçaları, köklü İtalyan işçiliğini teknolojideki en son yeniliklerle birleştirdiği İtalya’da tasarlanıyor.

1996 yılında Roberto Coin, Appassionata koleksiyonu ile Amerika Birleşik Devletleri’ne bir mücevher markası olarak tanıtıldı. Bugün, Roberto Coin, sektördeki en çok tanınan markalardan biridir. Mücevher koleksiyonunun 1000’den fazla satış noktası var ve Amerika, Avrupa, Rusya, Asya ve Orta Doğu’daki bağımsız butikleri ile dünya çapında yaygınlaşmış durumda.

20 yılı aşkın sektör deneyimi ve başarısı ile Roberto Coin, artık “İtalyan Tarzının Elçisi” olarak kabul ediliyor. Doğadan, seyahatlerinden ve en önemlisi İtalyan mirasının geleneklerinden ve tarihinden ilham alıyor.


Roberto Coin Yakutu

Yakut, Roberto Coin’in imzasıdır ve ilk olarak 1996’da ilk koleksiyonu Appassionata’da kullanılmıştır. Genellikle yakuttan mücevherlerinin kalbi ve ruhu olarak bahseder ve tasarımcının refah, uzun ömür ve mutluluk armağanı olarak hizmet eder.

Gizli yakutun Roberto Coin’in mücevherlerine dahil edilmesi geleneği, Coin’in eski Mısır tarihi üzerine bir kitap okurken, eski Mısırlılardan esinlenmesiyle ortaya çıkmıştır. Firavunlar, bir yakut bir kadının tenine dokunursa, ona anında refah, sevgi ve mutluluk vereceğine inanıyordu. Roberto Coin’in yakutu, her bir mücevher parçasının içine kasıtlı olarak yerleştirilmiştir, böylece onu giyen kişinin cildini nazikçe öper.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page