top of page

SAHTE GIA SERTİFİKALARINA EL KONULDU


Surat'taki yerel polis, orijinal elmaslardan daha düşük kalitede elmaslar satmak için mevcut GIA sertifikalarını kullanan bir adamı tutukladı. Yetkililer, büyük miktarda paraya, 24 adet GIA sertifikasına, bir dizi elmasa ve elmasların üzerine GIA sertifika numaralarını yazmak için kullanılan bir lazer yazma makinesine el koydu.

Polis , elmas tüccarı Dharmesh Patel'i gözaltına aldı ve soruşturma başlatmak için gayri resmi bir şikayette bulundu.

Mahidharpura polis karakolu polis müfettişi RK Duhiliya, sertifikaların orijinal olup olmadığını ve hangi ürünler için verdiklerini doğrulamak için GIA ile temasa geçtiklerini, Patel’in özellikle az deneyimli iş adamlarını hedef alarak, daha kaliteli elmaslara ait sertifikayı kullanarak farklı taşları satmaya çalıştığını belirtti.

Kıdemli bir elmas tüccarı olan Pravin Nanavati, “Bu gerçekten olduysa, talihsiz ve şehrin elmas işine zarar veren bir olay. GIA'nın sertifikaların doğruluğuna inanıyorum. Bu sertifikaları bazı kalitesiz elmaslar yerine kullanmak zor.’’ dedi.

Mücevher ve Mücevher İhracatını Teşvik Konseyi (GJEPC) Bölge Başkanı Dinesh Navadiya, "Benzer bir durum GIA tarafından Mumbai'de tespit edildi, ancak bu Surat'ta olduysa şok edicidir. GJEPC, piyasadaki yanlış uygulamaları önlemek için bu gibi çeşitli konularda farkındalık yaratıyor” değerlendirmesinde bulundu.Commenti


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page