top of page

Tiffany & Co. x Andy Warhol Koleksiyonu

Ünlü mücevher markası Tiffany & Co, yılbaşı kampanyası için Andy Warhol Görsel Sanatlar Vakfı ile bir araya gelmişti. Kampanyayı taçlandırmak adına, Pop art sanatının ünlü ismi Andy Warhol’un bir dönem Tiffany & Co. için hazırladığı Noel kartlarından yola çıkılarak özel bir koleksiyona imza atıldı.1957-1962 yılları arasında Tiffany, sezonun neşesini, tatil kartlarında göstermek için Andy Warhol’u görevlendirmişti. Bu yıl, Warhol’un tatil illüstrasyonlarını, ev ve aksesuar tasarımlarına uyarlayabilmek için Tiffany arşivlerini ziyaret edildi.


Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonda, tebrik kartları üzerinde yer alan sanatçının imzası olan çizgiler, kuşlar, yıldızlar, ağaçlar ve tatil temalarını akıllara getiren figürler, suluboya stiliyle yeniden hayat buluyorWarhol Vakfı'ndan Michael Dayton Hermann, yaptığı açıklamada; "Bu eşsiz iş birliği; Tiffany & Co. ve Andy Warhol'un zamansız kreasyonlarını kutlamanın yanı sıra, Warhol Vakfı'nın görsel sanatlar kuruluşlarına 275 milyon doların üzerinde nakit hibe dağıttığı bağışını destekleyecek. Vakıf olarak, Tiffany & Co. ile sanatın kalıcı gücüne dikkat çekmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.Tiffany, 2022 tatil kampanyasını ve yeni Advent takvimini, Warhol’un ikonik çizimlerine saygı duruşunda bulunarak kutluyor.


Noel kartlarından noel ağacı süslerine kadar birçok parçanın yer aldığı koleksiyonun diğer parçaları arasında Bone China tatlı tabakları, tatil kartları, Bone China porseleni süs eyaları, el boyaması cam süs eşyaları yer alıyor.
Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN